| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 60 mΩ |
| Inductance | 4.7 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 1.9 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 5.7 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05952
Ext.Price$0.05952
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05952 | $0.05952 |
| 10 | $0.05534 | $0.55340 |
| 50 | $0.05146 | $2.57300 |
| 100 | $0.04703 | $4.70300 |
| 500 | $0.04298 | $21.49000 |
| 1000 | $0.03929 | $39.29000 |
| 3000 | $0.03759 | $112.77000 |
| 5000 | $0.03597 | $179.85000 |
